Úvod

Vítejte na stránkách Pavanah yogy, které vznikly z potřeby sjednotit mnou vedené lekce do jednoho přehledného celku. Jednotlivé styly, které jako certifikovaná lektorka hatha & yin yogy nabízím, se svou praxí mírně liší…ve své podstatě je ale yoga jen jedna…
Yoga nabízí účinný nástroj k uvolnění, stejně tak posílení k tomu, abychom lépe zvládali spěch i stres v každodenním životě. Současně cesta yogy směřuje k tomu, abychom se uměly spojit s naší duchovní podstatou….
Za doprovodu hudby, zpěvu manter a asanové praxe se zbavíte napětí a stresu a vrátite se zpět k tomu, na čem opravdu záleží…
Pavanah… znamenající v sanskrtu (liturgický jazyk védské kultury ze které yoga vychází) ten, který očišťuje; očišťující… a to jak na fyzické, mentální či spirituální rovině…

A s jakými styly yogy se můžete na mých lekcích potkat?

Hatha flow yoga je pomalá, plynoucí a jemná lekce. Při přechodu z jedné pozice do druhé Vám tato forma jógy poskytne dostatek času, stejně tak bude prostor ji prozkoumat. Mezi jednotlivými ásanami proplujeme na vlně dechu, dobijeme energii, zklidníme mysl

Jemná terapeutická yoga plyne ve velmi klidném tempu. Je zaměřena na protažení a postupné rozhýbání celého těla. Do jednotlivých asan se přechází pomalu, lehce a vědomě, bez známky napětí a v souladu s dechem. Mysl i tělo postupně harmonizuje, sílí a regeneruje. Lekce vhodné i pro začátečníky.

Yin yoga je velmi jemný styl yogy, který dokáže být branou k meditaci. Setrvání v jednotlivých pozicích je 3-7 minut, kdy nastane potřebný prostor k naprostému uvolnění. Pozice tedy působí více do hloubky, vyživují naše kosti, klouby, pojivové tkáně a fascie, na úrovni mysli pak dává šanci obrátit naši pozornost více dovnitř. Yin yoga zlepšuje tok a pohyb energie v celém těle, pracuje s energetickými drahami,s  meridiány. Tlakem na jednotlivé dráhy meridiánů totiž ovlivňuje zdraví konkrétních orgánů stejným způsobem jako akupunktura.

Yin&Yang je praxe kombinujícíc energizující, povznášející a dynamickou Vinyasa Flow yogu a Yin Yogu. Za doprovodu hudby, zpěvu manter a meditace se během lekce zbavíte napětí a stresu a vrátite se zpět k tomu, na čem opravdu záleží…hodné pro všechny úrově pokročilosti.

Individuální lekce  je přizpůsobena Vašim momentálním cílům, pokročilosti, věku, případnému zdravotnímu omezení.

Co s sebou na lekci?

Přineste si vlastní  podložku na cvičení. Bločky i pásky na yogu budou k zapůjčení, ale pokud vlastníte, vemte si také. Cvičí se naboso, v pohodlném oblečení. Je vhodné si vzít sebou mikinu a ponožky, ale také deku na závěrečnou relaxaci.

Další informace (nejen) pro začátečníky

• Minimálne 2 hodiny před lekcí nedoporučuji jíst. Po lekci je dobré se najíst nejdříve za půl hodiny, z důvodu dobíhajících procesů v těle.

• Během lekce není vhodné pít velké množství tekutin, raději vůbec. Dynamické styly yogy totiž zahřívají náš organismus (pomocí dechu udžájí), díky čemuž dochází k očistě těla.

• V případě jakýchkoliv zdravotních potíží či změnách daného stavu, mě prosím informujte.

• Bezprostředně po skončení praxe nedoporučuji sprchování. Studená nebo horká sprcha může narušit nastartované vnitřní procesy. Proto je vhodné se osprchovat před lekcí.

• Vždy respektujte své tělo, zbytečně nepřepínejte své síly, neporovnávejte se s ostatními a v případě únavy se neostýchejte uvést své tělo například do pozice balasany – dítěte….