Aktuality

 ***JÓGA POD ŠIRÝM NEBEM BĚHEM LETNÍCH PRÁZDNIN

Udělejte si chvilku sami na sebe a přijďte si zacvičit ven, uvolnit a pozitivně naladit tělo a mysl.
Na cvičení si vezměte pohodlné oblečení, podložku na cvičení, případně jógové cihličky a deku.

KDY: každé úterý od 18:30 (kromě 2.8.& 16.8.)

KDE: hřiště nad  ZŠ Černá Hora~
v případě deště proběhne lekce v Centru pro rodinu Beruška (Budovatelská 282)

REZERVACE NA LEKCI: je nutná,pošlete prosím krátkou zprávu

***JÓGOVÝ POBYT S  ÁJURVÉDSKOU KUCHYNÍ

– pobyt je plně obsazen, můžete se hlásit jako náhradnice

17.- 19. června 2022

… pojďte se povznést se nad starosti všedních dnů a připojit se na harmonizační víkend na místě, kde nás bude provázet šumění blízké říčky, zpěv ptáků, ale také nezapomenutelná směs vůně indického koření a vonných tyčinek, meditace, zpěv manter s harmoniem, ásánova praxe i pranájáma….pojďte s námi obnovit svoji rovnováhu, odpočinout si a zažít něco nového…

Přijměte prosím mé srdečné pozvání na jógový víkendový pobyt s vynikající ájurvédskou kuchyní v kouzelném údolí Moravské sázavy na úpatí Orlických hor.  Kouzelný víkend plný jógy a výtečné očistné sattvické stravy strávíme na chalupě, která bude po celou dobu pobytu vyhrazena pouze pro nás. Jógovou praxi si vychutnáme na terase  s výhledem do zeleného údolí.

Začátek pobytu bude v pátek 17.6. v 17 hod. Přijíždět můžete již od 15 hodiny.
Ukončení v neděli kolem 14 hodiny.

Celé naše červnové setkání zahájíme v pátek odpoledne satsangem a jógovou praxí v jemném duchu. Společným záměrem se naladíme na tento výjimečný víkend. Den zakončíme lehkou večeří.

Sobotní probuzení s pránájámou a ranní vinjásovou praxí vystřídá lahodná a bohatá snídaně. Celý den pak budeme trávit, jak nám bude vyhovovat v danou chvíli… možná se vydáme na pěší výlet po krásném okolí, možná raději zvolíte chvilku s knihou na terase…. později odpoledne se můžete zúčastnit semináře, kde se dozvíte o základních principech ájurvédy a doporučeném denním režimu v souladu s tímto prastarým léčebným systémem, který je odvozen ze sanskrtských slov “ayus” – znamenající život a “veda” – znamenající moudrost.

Poté se společně sejdeme na pozdním obědě a po menší pauze budeme pokračovat jemnou dynamickou praxí zaměřenou na harmonizaci dóš s plynulým přechodem do hloubky jin jógy, při které si pro potěchu duše poslechneme hluboký védský příběh na dobrou noc.

Nedělní svěží ráno bude plynout s čerstvou ranní jógovou praxí, společným brunchem a načerpáním energie do nového týdne.

Pokud víte o někom, kdo by cítil, že přesně toto potřebuje, budu velmi ráda za sdílení tohoto pozvání.

Těším se na vás,

Namaste, P.

Ubytování: v jednoduše zařízené chalupě ve dvoulůžkových a třílůžkových pokojích. Na chalupě budeme ubytovány po dvou v pokojích se společným sociálním zázemím. Je možnost mít i jeden pokoj pouze pro sebe. K dispozici bude kuchyně, jídelna i společenská místnost. Pro zachování atmosféry a dostatku místa na cvičení je kapacita víkendu 10 osob.

Stravování : na místě připravovaná domácí ajurvedská kuchyně, snídaně, pozdní oběd a večerní teplé šafránové mléko v sobotu. Vše vařeno s láskou, na ghí a z čerstvých surovin.

 Cena: 3.850 CZK při platbě do 15.5., poté 4.050 CZK

Rezervace: rezervace prosím posílejte na email petra@pavanah-yoga.cz. V případě doplňujících informací mě neváhejte kontaktovat také na telefonním čísle 728 064 037

**RANNÍ FLOW YOGA SPECIÁL

Přijměte pozvání na speciální prodlouženou lekci plnou praxe jógy, zpěvu manter, pránajámy a cvičení pro podporu nervového systému.

KDE? Yoga Studio Boskovice

KDY? sobota 23. dubna 2022 v čase 8:00 – 9:30

A CO VÁS ČEKÁ?
  • Úvodní mantra session – mantry mohou léčit, ochraňovat a dokážou očistit naše srdce. Stejně tak mohou uklidnit naše emoce a dovolit spojit se s naší podstatou. Za zvuků indického harmonia necháme rozvibrovat mantru ÓM a následně MAHA MANTRU (texty budou k dispozici, a nejde o to, jaký má kdo hlas…:)

  • Pranayama – dechové techniky, které zvyžují odolnost organismu,pomáhájí odstraňovat nervozitu a stres, zklidňuje myšlenky a emoc

  • Yoga flow sestava – plynule a postupně budeme přecházet z jedné ásany do druhé v duchu Vinyasa Flow Yogy tak, jak přecházíme z jedné životní situace do druh

  • Vedená relaxace na závěr: Stres působí nebo komplikuje řadu onemocnění a relaxace stres mírní nebo mu předchází. Stav relaxace usnadňuje hojení, posiluje imunitu, zlepšuje trávení a prospívá tvořivosti i duševnímu zdraví. Schopnost se uvolnit máme vrozenou. Spontánně se objevující stav relaxace ovšem mnohdy nestačí.

***WORKSHOP – Ayurveda v praxi & Ayur Vinyasa Flow Yoga 12.3.2022 – 8:30 – 11:00 v Yoga Studio Boskovice

Už jste se sami sebe někdy zeptali, co více ještě můžete, kromě cvičení jógy, udělat pro to, abyste přinesli více harmonie do svého života? Nejste si jistí, jak začít s jarní očistou? Přijďte poznat AYURVEDU!

Ayurveda v doslovném překladu znamená nauka o životě. Jedná se o celostní a holistický přístup k člověku nebo také o zásady zdravého způsobu života, kdy je základním principem zachování fyzického a mentálního zdraví člověka & zachování rovnováhy energie v těle.

Ráda bych Vám přiblížila tuto fascinující nauku, kterou sama praktikuji a dle které žiji a věřím, že vás může velmi obohatit…ayurveda je vlastně jedním z dalších z aspektů jógy, a může vám pomoci s výzvami každodenního života…kdykoli…ať už se objeví duševní či tělesné nepohodlí…

A CO VÁS ČEKÁ?

Úvod do Ayurvedy – vysvětlení základních pojmů a principů

AYUR Vinyasa Flow Yoga – jóga dle principů ajurvedy, zaměřená na jarní období. Období, kdy se pomalu loučí zima, ve vzduchu je již cítit jaro, období, kdy je v mysli a těle cítit jakási těžkost, letargie a lenost.

Dechové techniky a asanova praxe budou cílit na harmonizaci elementu země a vody nebo-li ajurvedské dóši Kaphy, která je v tomto období dominantní. Dynamičtější praxí rozproudíme energii v těle, podpoříme lymfatický systém a pokusíme se očistit tělo na úrovni fyzické i energetické.

Malé občerstvení v duchu ayurvedy.

Povídání na téma DINACARYA & JARNÍ OČISTA – Dinacarya (čti dinačarja) neboli denní návyky dle Ayurvedy, nám mohou velmi pomoci nastolit do života opravdovou rovnováhu a harmonii. Dinacarya stoji v základě všeho, bez ní těžko začnou změny k lepšímu.

Povíme si také něco o jarní očistě v souladu s tradičními ayurvédskými postupy.

Workshop je vhodný pro všechny. A to jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé, kteří chtějí svojí jógovou praxi posunout zase o kousek dál.